GadżetyrecenzjeTechnologieTesty

Xblitz Fun – Bezprzewodowy głośnik na każdą kieszeń

Zaciekawieni ostatnimi produktami polskiej firmy Xblitz postanowiliśmy przetestować tym razem ich nowy bezprzewodowy głośnik – Xblitz Fun. Konstrukcją i po prostu wyglądem zewnętrznym bardzo przypomina on nam znacznie droższy model innej marki, jednak czy będzie aż tak duża różnica w jakości wydobywającego się dźwięku?

Xblitz Fun dostajemy w ładnym, podwójnie zapakowanym pudełeczku, w którym poza samym „bohaterem” testu znajdziemy również kabel USB do ładowania głośnika, przewód mini jack – mini jack, który często jest pomijany przez producentów, skróconą papierową instrukcję obsługi oraz 18-miesięczną gwarancję.

Sam głośnik wykonany jest aż z trzech rodzajów materiału. Na górze i dole mamy dobrej jakości plastik z małymi gumowymi nakładkami, które pozwalają stabilnie stać naszemu sprzętowi. Dookoła głośniki zabezpieczone są metalową siateczką, którą przedziela przezroczysta powłoka, na której emitowane są efekty świetlne LED. Co ciekawe, rodzaj oświetlenia i tryby działania możemy zmieniać w zależności od naszego nastroju czy momentu, w którym odtwarzana jest muzyka. Stonowane i powoli zmieniające się bardzo świetnie sprawdzą się np. po pracy, kiedy chcemy odpocząć przy naszej ulubionej muzyce, z kolei znacznie bardziej przyszalejemy z kolorami podczas domówki.

Dzięki temu, że Xblitz Fun jest naprawdę lekki, bo waży niespełna pół kilograma, możemy zabrać go praktycznie wszędzie, szczególnie, że niestraszny powinien mu być chociażby piasek na plaży. Niestety głośnik nie jest wodoodporny, dlatego nie radzilibyśmy go zachlapywać. Co prawda opady deszczu przetrwał bez żadnego szwanku, ale bliższy kontakt z wodą nie będzie wskazany. Sam dźwięk z kolei jak na tak tani sprzęt jest naprawdę niezły. Dwa wbudowane w środku głośniki o mocy 5W każdy pozwalają na słuchanie naszych ulubionych kawałku w naprawdę dobrej jakości. Co więcej, dźwięk jest czysty i nic nie trzeszczy. Lekko zawiedzeni mogą być natomiast sympatycy mocnego basu, ponieważ ten jest umiarkowany. Maksymalna głośność to około 90 decybeli, co jest wartością satysfakcyjnującą jeśli chodzi o głośniki przenośne. Częstotliwość z kolei wynosi od 120 Hz do 20 KHz, co również jest wskaźnikiem może nie zwalającym z nóg, ale też nie takim, przy którym mielibyśmy wątpliwości, czy też warto ten głośnik zakupić.

Przewagą nad konkurencją w podobnej półce cenowej będą z pewnością media. Poza standardem Bluetooth 4.2, Xblitz Fun posiada również wejście na kartę micro SD oraz klasyczny port USB. Dzięki temu wcale nie musimy łączyć głośnika z telefonem czy komputerem. Wystarczy, że załadujemy nasz przenośny nośnik i możemy słuchać muzyki do woli i to dosłownie, ponieważ pojemna bateria (1200mAh – 3.7V) wystarczy nam na odtwarzanie muzyki bez przerwy przez około trzy godziny (oczywiście ten czas będzie się różnił w zależności od tego czy włączymy opcję oświetlania oraz jaki będzie poziom głośności). Dobrym dodatkiem jest możliwość wykorzystania głośnika jako powerbanka, tak więc może nas on poratować w ekstremalnych sytuacjach, kiedy nasz telefon jest już na skraju wytrzymałości :).

Podsumowując, Xbliz Fun jest na pewno bardzo dobrym wyborem dla każdego, kto nie chce wydawać majątku na przenośny głośnik (ten model kosztuje 119 zł), a ma on służyć jako gadżet i dodatkowe nagłośnienie w czasie domówki czy podczas wyjazdu np. na wakacje, które coraz bliżej. Jego największe zalety to z pewnością możliwość podłączania pendrive czy karty micro SD, pojemna bateria oraz bardzo czysty dźwięk. Przyczepić moglibyśmy się może do braku wodoodporności i słabego basu (choć nie dla każdego będzie to znowu minus). Głośnik możemy zakupić chociażby bezpośrednio u producenta TUTAJ.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Bluetooth: 4.2
Wspierane profile: L2CAP/A2DP /AVCTP /AVDTP /HSP /HFP
Zasięg bluetooth: 10 m
Maksymalna głośność: ≥ 90 db
Bateria: 1200mAh – 3.7V
Czas odtwarzania muzyki: do 3 godzin
Częstotliwość: 120Hz – 20KHz
Rozmiar: 84mm x 80mm x 187mm
Waga: 490g
Ładowanie: 5V / 500mA
Porty: micro USB, USB, AUX, gniazdo kart microSD
Zawartość zestawu: głośnik Xblitz FUN, kabel USB, przewód mini jack – mini jack, instrukcja obsługi

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close