recenzjeSłuchawkiTesty

Takstar PRO 82 – Kontynuacja świetnego poprzednika

Tym razem naszym testom zostały poddane słuchawki nauszne Takstar Pro 82. Słuchawki, w odróżnieniu od innych sprzętów tego typu, zapakowane są w elegancką, czarną walizkę niewielkich rozmiarów,  wykonaną ze sztucznej skóry, zamykaną na zatrzask. Urody i szyku dodają srebrne i aluminiowe krawędzie oraz chromowane rogi. Wnętrze walizki wypełnione jest czarną,  gąbczastą formą, w której umieszczone są słuchawki. Dzięki takiemu wypełnieniu możemy być pewni, że nas sprzęt jest zabezpieczony przed wszelkiego rodzaju wstrząsami i innymi niefortunnymi upadkami. Poza tym, w środku odnajdziemy również przejściówkę z jack 3,5 mm na jack 6.5 mm, której końcówka zakończona jest elastyczną sprężynką, zapobiegającą uszkodzeniu kabla. Błyszczące metalowe elementy i widoczne śrubki sprawiają, że słuchawki nawiązują do trendów z przeszłości. Ponadto w kuferku znajduje się również mięciutki, aksamitny pokrowiec, zamykany na sznurek, wyłożony w środku siatką oraz standardowo – instrukcja obsługi.

Słuchawki Takstar Pro 82 posiadają owalne nauszniki. Sprężyste gąbki, które odseparowują nasze uszy od przetworników zostały wykonane z miękkiego, skóropodobnego materiału, przez co są są bardzo  wygodne. Kopułki nauszników wykonano z czarnego aluminium, natomiast widełki łączące je z pałąkiem wykonano z dobrej jakości tworzywa sztucznego. Widełki połączone są z pałąkiem za pomocą plastikowych zaczepów, które służą jednocześnie do regulacji rozmiaru, wykorzystując w tym celu 9-stopniową skalę rozmiarów. Na zewnętrznej, bocznej części każdej z kopułek znajdują się okrągłe przełączniki służące do regulacji poziomu basu. Mamy do wyboru 3 opcje, dzięki czemu możemy dostosować poziom basu do odpowiedniego rodzaju słuchanej muzyki. Przechodząc do pałąka, należy stwierdzić jednoznacznie, że jest on bardzo wygodny. Stalowy, cienki szkielet został całkowicie obszyty sztuczną skórą, natomiast część przylegająca bezpośrednio do głowy pokryta jest gąbką, co czyni słuchawki bardzo wygodnymi.  Ruch jaki możemy wykonać manewrując nausznikami to obrót o ok. 30 stopni wokół poziomej osi, co naszym zdaniem w pełni wystarcza, aby dopasować nauszniki. Dodatkowo na centralnej części każdej z kopułek umieszczono srebrne logo firmy, które idealnie współgra z czernią pozostałych elementów. To wszystko sprawia, że słuchawki Takstar Pro 82 zadziwiają swoją elegancją a zarazem prostotą wykonania.

Biorąc pod uwagę wygodę użytkowanie, jednoznacznie stwierdzamy, że słuchawki leżą bardzo dobrze na głowie, nie spadają z uszu i jednocześnie idealnie izolują nas od otoczenia podczas słuchania ulubionych kawałków. Zarówno pałąk jak i same nauszniki są mięciutkie i wygodne w użytkowaniu, nawet przez dłuższy czas, bez odczuwania dyskomfortu i . Nie należy przy tym zapominać o walizce służącej do przechowywania naszych słuchawek, która idealnie zabezpiecza nasze urządzenie.

Specyfikacja Takstar PRO 82

  • typ: wokółuszne, zamknięte/półotwarte
  • przetworniki: dynamiczne 40 mm
  • impedancja: 32 Ω
  • czułość: 96 dB
  • pasmo przenoszenia: 10 Hz–20 kHz
  • maksymalna moc wejściowa: 50 mW
  • średni pobór mocy: 20 mW
  • funkcje: regulacja basu
  • kabel: wypinany, długość 2,2 m, wtyczka 3,5 mm + adapter 6,3 mm
  • masa: 237 g (bez kabla)

Analizując podstawowe parametry, naszą uwagę skierowaliśmy  szczególności na pasmo przenoszenia, które w przypadku tych słuchawek wynosi 15 Hz-25 kHz, dzięki czemu osoby bardziej „wyczulone” mogą więcej usłyszeć.

Ponadto, jak już wcześniej pisaliśmy, Takstary pozwalają nam na 3-poziomową regulację niskich tonów, co sprawia, że sami decydujemy o tym jaki poziom nasycenia wybierzemy w danym momencie.

Niskie tony, czyli maksymalny poziom basu, zdecydowanie nie wybijają się na przód. Można powiedzieć, że są raczej zachowawcze i nieśmiałe, ale zarazem wyraźne. Ogólnie szczegółowość niskich tonów jest niezła, ale nie jest to bas analityczny.

Tony średnie, lekko podgrzewają brzmienie. Wokale męskie są naturalne i czyste, natomiast głosy żeńskie stają się bardziej ciepłe. Przechodząc w wyższe partie stają się czasami bardziej ograniczone, jednak taka prezentacja dźwięku również potrafi wciągnąć i zaintrygować.

Soprany są nieco złagodzone i „przyciemniają” przekaz. Potrafią odpowiednio przekazać detale i szczegóły, ale zachowują przy tym swą łagodność. Czasem brakuje im ostrości, będąc przy tym zbyt ciepłymi i gładkimi tonami.

Podsumowując, słuchawki Takstar Pro 82 to niezwykle ciekawe urządzenie, o przyjemnym i relaksującym brzmieniu. Do zakupu powinna zachęcić nas także cena, która jest naprawdę niska w porównaniu do bardzo dobrej jakości słuchawek Takstar Pro 82.

Jakość wykonania - 8
Wygląd zewnętrzny - 7.5
Funkcjonalność - 7.7
Brzmienia - 7.9
Cena do jakości - 8

7.8

Podsumowanie

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close