GadżetyrecenzjeTesty

Prido i5 – idealny wideorejestrator dla każdego kierowcy?

Właśnie zakończyliśmy testy nowości na rynku wideorejestratorów, czyli Prido i5. Na pierwszy rzut oka urządzenie polskiego producenta wydaje się być idealną kamerą dla każdego kierowcy, ale czy tak jest również po wielu dniach użytkowania? Przekonajmy się!

Zacznijmy jednak standardowo od tego, co otrzymamy po rozpakowaniu niewielkiego, ale elegancko i solidnie wykonanego pudełeczka. Poza kamerką, która została bezpiecznie otoczona dookoła czarą, bardzo miękką pianką i o której więcej będziemy pisać za chwilę, w zestawie znajdziemy również standardowy uchwyt samochodowy, kabel USB o długości aż 3,6 metra, dzięki czemu będziemy mogli go sobie przeprowadzić dosłownie w każdym miejscu, skróconą wersję instrukcji obsługi, a także, uwaga…ładowarkę samochodową, ale na dwa wejścia USB – 12 i 24V! Dzięki temu w jednym miejscu możemy podłączyć nie tylko nasz wideorejestrator, ale również telefon czy inne urządzenie, które używamy w czasie jazdy, albo takie, które chcielibyśmy podładować w danej chwili.

Sam wideorejestrator Prido i5 jest niewielkich rozmiarów. Został wykonany z bardzo dobrej jakości plastiku, który w żadnym miejscu nie odstaje oraz nie skrzypi przy nacisku. Przyciski również są doskonale spasowane i nie „latają” nam podczas jazdy. Kamera została wyposażona ponadto w 2-calowy wyświetlacz LCD, port na kartę microSD o maksymalnej pojemności 64 GB oraz baterię litowo-jonową 320 mAh. Prawdziwą „bombą” jest jednak dopiero to, co mamy na froncie, czyli sensor optyczny Sony Exmor IMX323! Owa matryca sprawdza się doskonale zarówno w dzień, jak i w nocy. Została wykonana w technologii BSI, czyli tylnego podświetlania, dzięki czemu zwiększa ilość pochłanianego światła przez układ. Takie rozwiązania przekłada się z kolei na jakość nagrań. Z jednej strony nie przeszkadza nam mocne światło w ciągu dnia – to główna sprawka WDR, czyli oświetlenia, które nie powoduje prześwietleń na nagraniach, a z drugiej materiały po zmroku posiadają więcej szczegółów, co może nam pomóc chociażby przy odczytaniu tablic rejestracyjnych sprawcy kolizji czy wypadku. Całość tej konstrukcji dopełnia nam krystalicznie szklana i aż 6-warstwowa soczewka, która jest odporna na zadrapania i zarysowania.

Bardzo dobrze sprawuje się również „serce” Prido i5, czyli procesor Novatek NT96658. Dzięki niemu sprzęt jest wytrzymały, nie przegrzewa się podczas pracy, materiały wideo są dobrej jakości, nie przycinają się i są stabilne. Nie zaobserwowaliśmy również ani jednego przycięcia przy próbie konfiguracji, czy zabawy w menu. Cieszy to tym bardziej, że wideorejestrator pracuje również po zgaszeniu i pozostawieniu samochodu. Wszystko za sprawą trybu parkingowego, który wyczuwa nawet najdrobniejsze drgania w momencie, kiedy nie ma nas w pobliżu auta. Kiedy czujnik przeciążeń wykryje wibracje czy uderzenie natychmiast uruchomi kamerę i nagra zdarzenie. Co więcej, nawet w trakcie jazdy, po uderzeniu czy gwałtownym hamowaniu film zapisze się automatycznie i będzie chroniony przed niepożądanym nadpisaniem, do którego teoretycznie mogłoby dojść za sprawą nagrywania w pętli 1, 3 lub 5-minutowej.

Z racji na niewielkie gabaryty cieszyć może również obiektyw kamery, który posiada aż 150-stopniowy kąt widzenia. Ten z kolei umożliwia nam dostrzeżenie takich elementów, których nie zarejestrowałby w czasie jazdy ludzki wzrok. Może to być również nasz dowód w przypadku nagłego wybiegnięcia na ulicę pieszego, zwierzęcia bądź też wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej pojazdu. Całość tej bardzo udanej konstrukcji dopełnia nam jeszcze inteligentna ochrona plików – SOS, czyli możliwość zapisania materiału wideo za pomocą jednego przycisku, w taki sposób by nie mógł on zostać nadpisany.

Podsumowując, wideorejestrator Prido i5 to świetne urządzenie dla każdego kierowcy ceniącego sobie dobrą jakość nagrań, wygodę, elegancję i prostotę w jednym. Ze względu na swoje parametry Prido i5 w żaden sposób nie będzie przeszkadzał nam w czasie jazdy, a jeśli dorzucimy do tego przystępną cenę – 319 złotych i dołączoną w zestawie ładowarkę z aż dwoma portami USB (12/24V), to możemy rzec, że mamy do czynienia ze sprzętem idealnym!

Wygląd zewnętrzny - 8
Jakość wykonania - 8.3
Jakość obrazu - 8.4
Funkcjonalność - 7.9
Cena do jakości - 8

8.1

Podsumowanie

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close