GadżetyrecenzjeSmartfonyTechnologieTesty

Potężna moc, ale czy potężne możliwości? Testujemy Divoom Voombox Power 360

Divoom Voombox Power 360 to głośnik mobilny, któremu tym razem poświęciliśmy naszą uwagę. Już na pierwszy rzut oka widzimy, że producent zadbał o estetyczne i bezpieczne zapakowanie urządzenia. Po otwarciu w pudełku odnajdujemy dwa opakowania. W jednym z nich znajdują się: instrukcja użytkowania, sznurek, który możemy traktować jako smycz, przewód mirco USB – USB oraz przewód jack 3,5 mm – jack 3,5 mm. W drugim pudełeczku z logiem firmy umieszczono z kolei nasz głośnik.

Przechodząc do opisu wyglądu zewnętrznego łatwo zauważyć, że zarówno przednia jak i tylna część głośnika są identyczne. Obudowa zewnętrzna wykonana jest z dobrej jakości metalu. Ranty, które łączą przód oraz tył głośnika z jego bokami zostały wykonane z tego samego tworzywa. Pewnym urozmaiceniem jest wygrawerowane logo marki Divoom. Górna część głośnika stanowi jego centrum funkcyjne. Odnajdziemy tu przyciski służące do sterowania urządzeniem tj. przycisk włączania/wyłączania,  Double Up Paring, Bluetooth, Play/Pause, przyciski regulacja głośności oraz wskaźnik naładowania baterii. W tej części głośnika umiejscowiony został również moduł NFC, co symbolizuje logo widoczne na obudowie. Prawa strona głośnika została wyposażona w zaślepkę wykonaną z gumy, która przysłania wejście microUSB, wejście jack 3,5 mm oraz zwykłe USB. Po lewej stronie odnajdziemy metalowy zaczep na smycz.

W przeciwieństwie do przedniej i tylnej części obudowy głośnika, pozostałe części wykonane zostały z dobrej jakości gumy, co poprawia przyczepność urządzenia do naszych dłoni oraz sprawia, że głośnik staje się bardziej odporny na ewentualne urazy mechaniczne oraz codzienne użytkowanie. Przyciski funkcyjne idealne komponują się z całą obudową stanowiąc razem dobrze dopasowaną do siebie całość. Na uwagę zasługuje sama zaślepka, która również została wykonana z tego samego tworzywa. Dzięki ciasnemu osadzeniu stanowi bardzo dobrą ochronę znajdujących się pod nią trzech wejść.

Zaletą urządzenia Divoom Voombox Power 360 jest także odpornośc na wodę zgodna z normą IP6, która chroni zarówno przed lekkimi zachlapaniami jak również przed silnymi falami. Tak wykonana obudowa głośnika Divoom Voombox Power sprawia, że urządzenie możemy zabrać ze sobą praktycznie w każde miejsce, gdyż jest idealny do użytku w pomieszczeniach jak również na zewnątrz w różnych warunkach pogodowych.

W celu włączenia głośnika należy przycisnąć przez około 2-3 sekundy przycisk Power. Następnie przy użyciu przycisku Bluetooth należy połączyć głośnik z urządzeniem do odtwarzania muzyki, co przyspiesza wbudowany moduł NFC. Dodatkowym plusem jest fakt, że przyciski regulacji głośności służą także do przełączania utworów, poprzez ich dłuższe przytrzymanie. Przycisk Double up Paring umożliwia podwójne parowanie głośników posiadających tą samą funkcję, dzięki czemu moc i jakość dźwięku zostaje podwojona bądź umieścić je w dwóch oddzielnych pomieszczeniach.

Nie należy również zapominać o bardzo przydatnej funkcji jaką jest prowadzenie rozmów głosowych przy użyciu głośnika Divoom Voombox Power 360, co umożliwia wbudowany mikrofon. Osoba po drugiej stronie telefonu słyszy nas dosyć wyraźnie, niestety jednak otaczające nas tło nie jest do końca wygłuszone.

W tym miejscu pragniemy również zwrócić uwagę na jakość baterii, która zasila urządzenie Divoom Voombox Power. Zgodnie z zapewnieniami producenta bateria wytrzymuje przynajmniej  8 godzin ciągłej pracy urządzenia przy maxymalnym ustawieniu głośności. Odsłuch przy ustawieniu 50% dostępnej skali głośności pozwoli na korzystanie z urządzenia przez nawet 12 godzin. Komfort użytkowania w każdym miejscu ułatwia również funkcja powerbanku, która umożliwia naładowanie naszego smartfona, gdy poziom naładowania baterii telefonu jest niski.

Jednak to co najbardziej wyróżnia głośnik Divoom Voombox Power 360 spośród innych tego typu urządzeń to dźwięk dookólny 360 stopni, co umożliwia pełne pokrycie przestrzeni dookoła głośnika muzyką. Takie rozwiązanie sprawdzi się w szczególności na imprezach i domówkach. Po każdej stronie urządzenia osadzono po trzy głośniki: wysokotonowy, pełnozakresowy oraz radiator pasywny, co pozwala na równomierne rozchodzenie się każdego tonu. Ponadto specjalnie dostrojone przetworniki wzmacniają zakres i kierunek dźwięku sprawiając, że brzmienie staje się bardziej przestrzenne.  Dzięki takiemu rozwiązaniu jakość słuchanej muzyki jest tak samo dobra niezależnie od tego po której stronie sprzętu się znajdujemy. Dodatkowym atutem jest wykorzystania w urządzeniu Divoom Voombox Power 360  technologia dźwięku DSP (Digital Sound Processor), która pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości dźwięku oraz precyzyjne brzmienie każdego pasma niezależnie od głośności.

Podsumowując, głośnik Divoom Voombox to wysokiej jakości urządzenie, które idealnie sprawdzi się u osób, które nie lubią rozstawać się ze swoją ulubioną muzyką bez względu na warunki, w której się znajdujemy, nawet w ciężkich warunkach pogodowych. Dobra jakość dźwięku, długi czas pracy baterii oraz wysoka jakość wykonania, przy zachowaniu przystępnej ceny z pewnością zachęci każdego, nawet najbardziej wymagającego pasjonata dobrego brzmienia.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

  • NFC
  • moc wyjściowa: 30 W
  • pasmo przenoszenia:  60-18000 Hz
  • 2 x pasywny radiator, 2 x głośnik wysokotonowy, 2 x głośnik pełnozakresowy
  • bateria: litowo-jonowa, 3,7 V, 6000 mAh
  • czas ładowania:  3-4 godziny przy 5 V i 2 A
  • czas odtwarzania muzyki: co najmniej 12 godzin (w zależności od ustawień głośności i treści audio)
  • wymiary (mm): 84,5x193x63 (wys. x szer. x gł.)
  • masa: 770 gramów
  • certyfikat wodoszczelności IPX5

Wygląd zewnętrzny - 7
Jakość wykonania - 8
Funkcjonalność - 8.1
Głośność/moc brzmienia - 8.8
Cena do jakości - 8.1

8

Podsumowanie

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close