MediaPublicystykaRTV

OFICJALNIE: Showmax znika z Polski!

Bardzo zaskakująca informacja dotarła do nas ze świata kina. Jeden z największych serwisów VOD na świecie – Showmax postanowił opuścić Polskę! Do końca stycznia 2019 roku mamy ostatnie chwile by nadrobić filmowe zaległości, bowiem od lutego serwisu w naszym kraju już nie będzie…

To o tym zaskaująca wiadomość, że Showmax jako nieliczny stawiał na rodzime produkcje (w porównaniu chociażby z Netflixem, który wypuścił dopiero pierwszy polski serial 1983). Głównym powodem takiej decyzji może być jednak brak popularności w Polsce i nieskuteczna próba dogonienia czołówki, czyli głównie wspomnianego Netflixa i HBO GO.

Ostatnimi deskami ratunku miały być liczne promocje, darmowe okresy próbne, konkursy chociażby z chipsami Lays, a nawet Ewan McGregor, który reklamował wejście serwisu do Polski. Showmax silnie współpracował również z polskimi producentami promując rodziem produkcje. Najlepszymi przykładami mogą być Patryk Vega czy Wojciech Smarzowski. To jednak nie wystarczyło, a być może wręcz przeszkodziło w utrzymaniu się marki w Polsce.

31 stycznia 2019 r. Showmax wycofuje się z Polski, a usługa przestanie być dostępna. Jest to następstwem strategicznej wizji właściciela Showmax – Naspers Group, o wycofaniu się z działalności w sektorze rozrywki wideo prowadzonej w ramach MultiChoiceGroup, do której włączony został Showmax. Pomimo dobrych wyników i popularności serwisu, dalszy rozwój Showmax Polska, jako jedynej firmy działającej w obszarze wideo poza Afryką, nie mieści się w ramach przyjętej strategii zarówno MCG, która koncentruje się na kontynencie afrykańskim, jak i Naspersa. Showmax Africa nadal będzie działać jako część MultiChoiceGroup. – jest to oficjalne oświadczenie Magdaleny Marzec, communications manager Showmaxa.

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close