recenzjeSłuchawkiSmartfonyTechnologieTesty

Niedrogie, a dobre? To możliwe! Test SoundMagic ES20BT

W obecnych czasach wybór słuchawek dokanałowych jest tak ogromny, że możemy wybierać praktycznie cały dzień. Ogromna jest również rozpiętość cenowa, ponieważ możemy zakupić sprzęt niskobudżetowy za 50 zł, ale również wysokiej jakości słuchawki za kilkaset złotych. My tym razem postanowiliśmy sprawdzić coś dla każdego, czyli SoundMagic ES20BT, za które zapłacimy 99 zł.

ZAWARTOŚĆ:

Zacznijmy standardowo, czyli od tego, co otrzymujemy w pudełku, które jak przystało na taką cenę jest, że tak to nazwiemy zwyczajne i niczym się niewyróżniające. W środku jednak już tak średnio nie jest, ponieważ poza samymi słuchawkami (o budowie, których za chwilę), znajdziemy również aż 14 wymiennych gumek, więc każdy znajdzie rozmiar idealny do swoich uszu, imitujący skórę woreczek do transportowania słuchawek, papierową instrukcję obsługi (niestety na język polski nie ma co liczyć), kabel USB – miniUSB oraz aż 24-miesięczną gwarancję, za co duże brawa dla producenta.

BUDOWA SŁUCHAWEK:

Pierwsze wrażenie po otwarciu pudełka i wyciągnięciu słuchawek, powiedzmy sobie szczerze – nie zachwyca. ES20BT wydają się być bardzo delikatne, a kabel jest cienki i niezabezpieczony żadną osłonką. Czym jednak dalej w las, tym jest lepiej. Dobrą informację będziemy mieli dla użytkowników, którzy nie lubię mieć „wypchanych” uszu. Słuchawki wchodzą do kanału tylko do końca gumki, reszta konstrukcji z kolei jest znacznie większa i pozostaje na wierzchu. Dlatego też tak ważne jest idealne dopasowanie dołączonych gumek. Duży plus należy się również za dodanie do słuchawek klipsa, za pomocą którego możemy przymocować nasze słuchawki np. do koszulki. Bez tej opcji sprzęt bardzo często wypadałby nam z uszu, ponieważ ciężki jest pilot znajdujący się po prawej stronie. W nim znajdziemy również miejsce do ładowania słuchawek i sam akumulator stąd też bierze się ta waga. Sam pilot jest klasycznie wykonany, wszystko jest dobrze spasowane i nic nam nie skrzypi oraz nie wydaje dziwnych dźwięków przy naciskaniu. Poza miejscem na ładowanie, dzięki sterownikowi możemy zmieniać głośność odtwarzanej muzyki oraz odbierać połączenia.

BRZMIENIA:

Zacznijmy od tego, do kogo skierowane są te słuchawki. Będą to przede wszystkim sportowcy, osoby często słuchający muzyki ze smartfonów podczas podróży czy spacerów. Dla tej pierwszej grupy mamy zatem chyba dobrą wiadomość. ES20BT mają bardzo mocno wzmocniony bas, co jest wyczuwalne praktycznie w każdym momencie. Zatem jeśli lubimy mocniejsze brzmienia albo potrzebujemy pobudzenia podczas biegu czy innego wysiłku to będzie duży plus. Pozostali po krótkim czasie mogą się zmęczyć i będą potrzebowali wytchnienia. Drugi plus (choć również nie dla wszystkich) to ciepła barwa, jaką wypuszcza recenzowany sprzęt. Ma to jednak też swoje minusy, właśnie przez ten (nie)szczęsny bas. Góry są bowiem słabo słyszalne, takie instrumenty jak perkusja czy gitara klasyczna podczas solówek są tłumione przez bas czy będące w cieniu (tak przynajmniej powinno być) gitary basowe. Jak łatwo się więc domyślić, po przeczytaniu tych kilku zdań, słuchawki ES20BT przypadną do gustu szczególnie osobom lubiącym muzykę nowoczesną, przepełnioną mocnymi brzmieniami i spójnością. Na drugim biegunie będą audiofile (Ci na pewno nie zaopatrzą się jednak w słuchawki za 100 zł 🙂 ), ale również Ci, którzy cenią sobie wokal, detale i naturalność przekazu.

PODSUMOWANIE:

Podsumowując, SoundMagic ES20BT to słuchawki dobre, a jeśli zawęzimy poszukiwania, chcąc zmieścić się w kwocie 100 złotych, to nawet bardzo dobre. Oczywiście, jak każdy tego typu sprzęt, posiada swoje wady (w tym przypadku delikatny kabel, zbyt mocny bas (choć dla części osób będzie to zaletą) czy mało precyzyjne brzmienia. Ma jednak też bardzo dużo zalet (elegancki pokrowiec, aż 14 dodatkowych gumek, dzięki którym idealnie dopasujemy słuchawki do uszu, wygoda użytkowania, niskie tony czy sterownik, za pomocą którego możemy sterować głośnością, czy odbieraniem połączeń bez konieczności wyjmowania telefonu).

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Konstrukcja słuchawek: Dokanałowe
Średnica membrany: 13,5 mm
Pasmo przenoszenia słuchawek: 20 ~ 20000 Hz
Impedancja słuchawek: 16 Om
Czułość słuchawek: 107 dB
Wbudowany mikrofon: Tak
Łączność: Bezprzewodowa
Kolor: Czarny
Dodatkowe informacje:
Zasięg: 10 m
Czas pracy: do 6 h
Czas czuwania: do 200 godzin
Łączność: Bluetooth
Waga: 12 g
Gwarancja: 24 miesiące (gwarancja producenta)

Podsumowanie

Wygląd zewnętrzny - 7.1
Jakość wykonania - 6.5
Brzmienie - 7
Funkcjonalność - 7.6
Cena do jakości - 8.2

7.3

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close