GadżetySmartfonyTechnologieTesty

MyKronoz ZeFit4 HR – świetna opcja dla aktywnych

Opaski sportowe to obecne jeden z trendów w elektronice. Producenci prześcigają się w tym, kto wykona kolejny krok i doprowadzi swój sprzęt do perfekcji. Do wyścigu włączył się dość niespodziewanie szwajcarski producent MyKronoz, który wypuścił swój najnowszy i najbardziej zaawansowany smartband ZeFit4 HR. Sprawdźmy czy faktycznie jest on tak dobry jak wszystko na to wskazuje…

W bardzo ładnym i eleganckim pudełku poza samą opaską, o której więcej za chwilę znajdziemy również instrukcję obsługi, kabel micro USB, magnetyczną dostawkę, dzięki której naładujemy nasz sprzęt oraz oczywiście aż 24-miesięczną gwarancję, za co duże brawa dla MyKronoz, bowiem w przypadku opasek sportowych nie jest to codzienność.

Co do samej opaski…Jest ona niewielka, jej wymiary to bowiem 455 mm x 186 mm x 93 mm. Waga zaledwie 17 gramów robi wrażenie na osobach, które nie lubią czuć czegokolwiek na ręku. Design nie może nas zachwycić, ale z drugiej strony nie może się też nie podobać. Jest dość prosta, ale zarazem elegancka i estetycznie wykonana. Do nas trafiła akurat czarna wersja, ale do wyboru mamy aż sześć kolorów, z czego każdy jest bardzo ciekawy. Pasek wykonany jest z tworzywa sztucznego, a na plus należy zapisać zapięcie. Jest ono dość tradycyjne, takie jak w wielu klasycznych zagarkach. Zamontowany i co ważne wymienny wyświetlacz to TFT o wielkości 1,06 cala i pracujący z rozdzielczością 160 x 64 pikseli. Kolory są bardzo dobrej jakości, wszelkie komunikaty są widoczne i czytelne również pod słońce.

Jeśli kwestie wizualne mamy już za sobą to warto przejść do „serca” opaski. Pracuje ona na łączeniu z Bluetootha 4.0 i oczywiście obsługuje dwa największe systemy operacyjne, czyli Android od wersji 5.0, a także iOS od wersji 8.0. Na pierwszy rzut oka moglibyśmy mieć małe wątpliwości i poczuć zniechęcenie, dlaczego łączenie jest tylko z przestarzałym już nieco Bluetooth 4.0. Jest to wątpliwość bezzasadna, ponieważ sprzęt radzi sobie bardzo dobrze, łączenie odbywa się sprawnie i podczas naszych testów ani razu nie zostało przerwane.

W ZeFit4 HR zamontowano akumulator o pojemności 80 mAh, co pozwala nam na użytkowanie opaski przez około 3 dni. Jeśli będzie ona tylko w trybie czuwania to możemy liczyć na kolejne 3 dni użytkowania, tak więc wynik jest w pełni zadowalający. Ładowanie od 0 do 100% również nie trwa długo, bo tylko 1,5 godziny. Nie musimy zatem poświęcać całej nocy by naładować nasz sprzęt. Co niezmiernie ważne nowe „dziecko” MyKronoz posiada wbudowany 3-osiowy akcelerometr oraz senor pozwalający na pomiar pulsu co jest bardzo rzadko spotykane w przypadku smartbandów i opasek aktywności. Nie możemy czuć się również zawiedzeni certyfikatem IP67. W związku z tym nie tylko możemy używać opaski w trudnych warunkach atmosferycznych (np. podczas ulewy), ale także się w niej kąpać (nurkować byśmy jednak nie radzili :)).

Przejdźmy teraz do funkcji, jakie posiada nasz testowany egzemplarz, a kilka ich jest…Odblokowujemy go za pomocą dwukrotnego stuknięcia lub przy poruszeniu ręką (tę opcję możemy wyłączyć). W przeciwieństwie do ZeFit2 system odblokowywania działa sprawnie i nie denerwuje. O głównym ekranie nie ma co mówić, bo ustawiamy go w zależności od naszych potrzeb. Najczęściej będzie to jednak poziom baterii, godzina, data i ewentualnie liczba wykonanych kroków danego dnia. Po przesunięciu palcem w dół lub górę zobaczymy aktualną pogodę, powiadomienia z telefonu (tj. sms-y, połączenia, maile), a także przebyty dystans. W każdej chwili możemy sprawdzić sobie puls, co jest chyba największą zaletą opaski. Świetną funkcją są wibracje, które ustawiamy np. w przypadku połączenia czy otrzymanego sms-a lub maila. To jednak nie wszystko. Producent postanowił zaskoczyć i pozwala nam za pomocą smartbanda sterować w dużej mierze telefonem! Wykonywanie zdjęć, sterowanie muzyką, ustawienia trybu snu czy zlokalizowanie smartfona? To wszystko możemy zrobić bez dotykania naszego telefonu!

Przy tak ciekawym sprzęcie nie mogło zabraknąć dedykowanej aplikacji. ZeFit 4 – bo taką nosi nazwę, jest dedykowana zarówno na Adroida (od wersji 5.0), jak i na iOS-a (od wersji 8.0). Jest ona całkowicie w wersji polskiej, więc użytkowanie znacznie nam się ułatwia, sczególnie że jest ona dość rozbudowana, szczególnie w porównaniu z poprzednikami. Co zatem znajdziemy w naszej aplikacji? Przede wszystkim statystyki naszej aktywności, tj. liczba pokonanych kroków, dystans, liczba spalonych kalorii (to wszystko możemy rozbić na pojedynczy dzień, ale także na dłuższy okres czasu), puls serca w zależności od intensywności naszej aktywności, a także możemy monitorować nasz sen. Mamy również zakładkę cele, która powinna zostać uruchomiona szczególnie z nowym rokiem i naszymi nowymi postanowieniami. Możemy tam ustawić cele złożone, ale również pojedyncze, takie jak liczba spalonych kalorii czy minimalny przebyty dystans w wyznaczonym odstępie czasowym. Przydatną opcją mogą być przypomnienia. Ustawiamy tam czynności, które powinniśmy wykonać, a opaska w odpowiednim czasie nam o tym przypomni. W ustawieniach z kolei istnieje możliwość zmiany wyglądu tarczy opaski, ustawienia liczenia snu i jeszcze kilku, przynajmniej dla nas mniej istotnych kwestii. Nie mniej jednak aplikacja działa wręcz idealnie, nie zacina się, nie wyłącz i bardzo sprawnie łączy się z urządzeniem.

Podsumowując, MyKronoz ZeFit4 HR to bez wątpienia najlepsza jak dotąd opaska sportowa wypuszczona przez szwajcarskiego producenta. Łączy elegancję, prostotę i solidność. Ogrom funkcji i czujnik mierzenia tętna są jak najbardziej na plus. Minusy? Te ciężko znaleźć, ale jedynym jest chyba tylko brak GPS-u, który w sprzęcie za około 200 złotych mógłby się już znaleźć.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

• Bluetooth: Bluetooth 4.0BLE
• Wymiary: 45,5 x 18,6 x 9,3 mm
• Waga: 17 g
• Typ baterii: Li-ion 80 mAh
• Czas czuwania: do 6 dni
• Czas ładowania: 1,5 godziny
• Pamięć: 7 dni aktywności
• Wyświetlacz: Kolorowy ekran dotykowy TFT 1,06 cala / 160 x 64 pikseli
• Czujniki: 3-osiowy akcelerometr, optyczny czujnik HR
• Temperatura pracy: od -20 ° C do + 40 ° C
• Wodoodporność: IP67
• Gwarancja: 2 LATA
• Akcesoria w zestawie: ładowarka magnetyczna, kabel USB, instrukcja
• Darmowa aplikacja na Androida i iOS (iOS 8+ Android 5.0+)

Wygląd zewnętrzny
Funkcjonalność
Stabilność pracy
Cena do jakości

Podsumowanie

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close