GadżetySmartfonyTesty

Manta SPK303BL – tani nie zawsze oznacza słaby

Segment głośników bezprzewodowych w ostatnich latach rozwinął się w sposób niesamowity. Wybór zarówno jakościowy, wizualny, jak i cenowy mamy ogromny. Jeśli szukamy porządnie wykonanego głośnika i nie chcemy wydawać więcej niż 100 złotych, śmiało możemy się skłonić ku Mancie, a konkretnie ku modelowi SPK303BL, który specjalnie dla Was przetestowaliśmy…

Zanim jednak powiemy o szczegółach zatrzymajmy się chwilę przy tym, co otrzymamy otwierając pudełko. W środku znajdziemy oczywiście sam głośnik, o którym więcej za chwilę, a także kabel USB/microUSB, instrukcję obsługi i dwuletnią gwarancję producenta.

Sam głośnik prezentuje się naprawdę nieźle. Ma niecodzienny, owalny kształt, ale nie należy się obawiać, że będzie niestabilny. Podstawa jest płaska i wspomagana dwiema gumowymi podstawkami, które świetnie radzą sobie z podłożem. Sprzęt wykonany jest z tworzywa sztucznego z akcentami gumowymi i metalowym zamaskowaniem głośników, więc oczywiście dźwięk nie będzie idealny, ale należy wziąć pod uwagę cenę. Wersję kolorystyczną mamy tylko jedną i jest ona czarna z niebieskimi cienkimi wstawkami. Od góry umieszczone mamy cztery przyciski funkcyjne, które zostały dobrze przemyślane i w zupełności wystarczają do obsługi sprzętu. Pierwszy przycisk to oczywiście włącznik i wyłącznik, następnie mamy dwa przyciski do zwiększania i zmniejszani głośności odtwarzanej muzyki, z kolei ostatni z przycisków jest odpowiedzialny za połączenia głosowe oraz zatrzymywanie i ponowne uruchamianie materiałów audio z poziomu głośnika. SPK303BL został wyposażony również w aż cztery wejścia. Kryją się one pod gumową przesłonką, która co ważne nie odstaje (jest to niestety częsta przypadłość głośników). Wejście micro USB służy oczywiście do ładowania głośnika, dzięki AUX możemy podłączyć np. słuchawki, a poprzez USB i czytnik kart micro SD z powodzeniem odtworzymy naszą ulubioną muzykę bez konieczności łączenia się z telefonem. Głośnik ma jeszcze jedną nieco ukrytą zaletę. Wewnątrz gniazda AUX znajduje się przycisk reset. Tak więc jeśli coś niedobrego działoby się z urządzeniem, to wystarczy na kilka sekung cienkim narzędziem przytrzymać ukryty przycisk, a sprzęt powróci do pierwotnych ustawień fabrycznych.

Jeśli wygląd i funkcjonalnośc mamy za sobą to warto przejść do najważniejszych parametrów technicznych. Tu możemy być pozytywnie zaskoczeni. W środku zmieszczono dwa głośniki 5W każdy, które zostały umieszczone w solidnej obudowie. Minus pojawia się przy maksymalnej głośności. Wówczas raczej usłyszymy lekkie szumy i charczenie. Z kolei przy codziennym użytkowaniu głośniki zdają egzamin bardzo dobrze. Bezprzewodowo łączymy się z kolei za pomocą Bluetooth w wersji 4.0, która w zupełności wystarczy. Ani razu nie przytrafiła się sytuacja, by głośnik stracił łączność lub miał w ogóle problemy z połączeniem, nawet w sytuacjach, gdzie telefon był w innym pokoju za ścianą. Lekki minus mogą postawić osoby lubiące mocniejszy bas, bowiem w przypadku SPK303BL nie jest on najwyższych lotów. Świetnie za to sprawdza się zamontowana bateria, której ogniwo ma pojemność 1800mAh. To z kolei przekłada się na około cztery godziny odtwarzania muzyki bez konieczności podłączenia głośnika do zasilania. Jak na tak mały sprzęt jest to wynik bardzo dobry.

Podsumowując, Manta SPK303BL to głośnik dobry, a nawet bardzo dobry jeśli dodamy, że jego koszt to niecałe 100 złotych! Na duży plus trzeba na pewno zapisać świetną baterię, jakość wykonania, wiele gniazd, które ułatwią nam życie oraz niezłą jakość odtwarzanych dźwięków. Minusy są niewielkie, ale jeśli mamy się już do czegoś doczepić, to będzie to z pewnością lekkie charczenie przy podkręconej głośności oraz słaby bas, choć dla niektórych to może być wręcz zaleta.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Aux in: Tak
Bluetooth: Tak
Funkcje: MicroSD, Wbudowany mikrofon, Zestaw głośnomówiący, wejście AUX, USB,
Gniazdo USB: Tak
Moc głośników: 10 W (2×5 W)
Wbudowana bateria: 1800 mAh
Zasilanie: bateryjne

Wygląd zewnętrzny - 75%
Jakość wykonania - 76%
Brzmienia - 70%
Funkcjonalność - 83%
Cena do jakości - 81%

77%

Podsumowanie

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close