GadżetyKomputeryTechnologieTesty

IRIScan Mouse Wifi – myszka, która zeskanuje każdy dokument!

Właśnie do naszej redakcji trafił do testów skaner, który na pierwszy (zresztą nie tylko na pierwszy) rzut oka łudząco przypomina bezprzewodową myszkę komputerową! Jeśli jesteśmy w podróży, bądź w pracy i nie mamy aktualnie dostępu do stacjonarnego skanera to IRIScan Mouse Wifi, może zrobić nam w bardzo szybkim tempie całą robotę…

Cały zestaw to zaledwie skaner w wyglądzie łudząco przypominający bezprzewodową myszkę oraz odbiornik USB, który podłączamy do laptopa czy komputera stacjonarnego, tak by połączyć się ze skanerem. Ponadto w pudełku znajdziemy instrukcję obsługi, podkładkę, pod którą możemy umieszczać małe formaty, typu zdjęcia czy wizytówki oraz kabel USB do ładowanie urządzenia.

Podłączenie

Podłączenie myszy jest dziecinnie proste. Bezprzewodowy adapter podłączamy do gniazda USB w komputerze i to w zasadzie tyle, co musimy zrobić, by cieszyć się możliwościami IRIScan Mouse Wifi. Ponadto po podłączeniu adaptera mamy możliwość zarejestrowania naszego produktu, dzięki czemu dostajemy dostęp do oprogramowania IRIS, które ułatwi z pewnością nam edycję zeskanowanych dokumentów. Co ważne, sam skaner nie jest ani na kablu, ani na baterii, jak mamy najczęściej do czynienia w przypadku muszy bezprzewodowych. Działa dzięki wbudowanemu do środka akumulatorowi, który jest ładowany za pomocą dołączonego kabla USB. Nasze urządzenie jest czarne z niebieskim elementem. Wizualnie co prawda mogłoby prezentować się trochę lepiej, ale w gruncie rzeczy to nie za design w tym przypadku płacimy…

Funkcjonalność

Największym plusem IRIScan Mouse Wifi jest fakt, że może on nam służyć jako normalna myszka. Co więcej, mysz w takich warunkach sprawdza się wyśmienicie i z powodzeniem może zastąpić nam dotychczasową, bezprzewodową mysz. Jeśli chcemy przełączyć ją w tryb skanowania, wystarczy nacisnąć mały przycisk znajdujący się nad scroll’em. Wówczas dioda LED zacznie migać, co będzie oznaczało przygotowywanie do pracy. Następnie na ekranie monitora zobaczymy czarne pole, które będzie zapełniało się skanowanymi elementami. Dzięki takiemu rozwiązaniu na bieżąco widzimy co jest już zeskanowane. Kiedy uznamy, że wszystko co na danej stronie chcieliśmy zeskanować, jest już zarejestrowane, ponownie klikamy przycisk skanowania. Skaner dostaje wtedy sygnał, że praca z naszej strony została już zakończona, a skan zostanie zapisany. Przy mniejszych elementach dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z dołączonej podkładki, która zapobiega dodatkowemu zaznaczaniu. Takich problemów na pewno nie będziemy mieli skanując całe strony A4.

A co jeśli podczas skanowania podniesiemy mysz? Wówczas zostaniemy poproszeni o ponownie umieszczenie jej na miejscu ostatniego ruchu. Po odnalezieniu myszy będziemy mogli bez problemu kontynuować pracę. Jedynym problemem, który zauważyliśmy i z którym nie można tak łatwo rozwiązać, jest zmiana strony.Najczęściej taka zagwostka przychodzi w momencie skanowania dwustronnego dokumentu czy wizytówki. Dlatego też otrzymujemy w zestawie podkładkę pod mysz, która składa się z przezroczystej pokrywy, pod którą możesz złożyć dokument do zeskanowania.

Edycja

Po zakończeniu skanowania, dzięki dołączonemu oprogramowaniu możemy dokonać podstawowej edycji dokumentu czy obrazu przed ostatecznym zapisaniem. Dostosowanie kontrastu, koloru, koloru tła czy ostrości, to tylko niektóre z funkcji. Nasze pliki możemy z kolei zapisywać w formacie .txt, .doc, .bmp, .png, .jpg, czy nawet OCR, w zależności od rodzaju skanu.

Podsumowanie

Przed rozpakowaniem skanera mieliśmy wątpliwości co do sposobu jego działania oraz formy, jaką przyjął. Rzeczywistość okazała się jednak zdecydowanie inna. IRIScan Mouse Wifi działa bardzo płynnie, jest prosty i intuicyjny w obsłudze. Co więcej, IRIS wcześniej tworzył już myszy w formie skanerów, dlatego ucząc się na wcześniej popełnionych błędach, stworzył urządzenie bardzo solidne i przemyślane. Na duży plus zasługuje jakość zeskanowanych dokumentów i zdjęć. Kolory są ciepłe, ale efekt finalny jest w pełni zadowalający. Wszystko wykonujemy za pomocą jednego przycisku. Co więcej, dzięki funkcji wi-fi nie potrzebujemy do pracy żadnych kabli. Jeśli mamy się do czegoś przyczepić to chyba jedynie do przejścia między funkcją myszki, a skanera. Po wciśnięciu wspomnianego wcześniej przycisku musimy chwilę poczekać, aż urządzenie zmieni swój tryb pracy. Dla zwykłego „Kowalskiego” problemem może być również cena, bowiem ten model kosztuje około 450 złotych, więc przed zakupem na pewno dwa razy pomyślimy. Jeśli jednak ktoś często potrzebuje skanera, szczególnie mobilnego, który będzie z nami zarówno w pracy, jak i w podroży to IRIScan Mouse Wifi będzie z pewnością bardzo dobrym wyborem.

SPECYFIKACJAC TECHNICZNA:

 • Rodzaj skanera – przenośny
 • Maksymalny format dokumentu – A3
 • Rozdzielczość optyczna [dpi] – 400
 • Inne funkcje techniczne – Skanowanie w technologii SLAM; Czujnik myszy: optyczny 1500 cpi
 • Formaty plików – BMP, DOC, JPG, PDF, PNG, TIFF, XLS
 • Obsługiwane systemy operacyjne – Mac OS X 10.10, Mac OS X 10.9, Windows 10, Windows 7, Windows 8
 • Interfejs – USB 2.0, Wi-Fi 802.11n
 • Zasilanie – Akumulatorowe
 • Pobór mocy [W] – 0,625
 • Producent – Iris
 • Okres gwarancji – 24 miesiące

 

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close