GryKomputeryTechnologieTesty

Inno3D GTX 1050Ti X2 – Czy to idealna karta w dobrej cenie?

Ostatnimi czasy rynek kart graficznych notuje stagnację. Od dłuższego czasu nie trafiliśmy na innowacyjną kartę, która odmieniłaby sytuację. W związku z tym warto zastanowić się, czy nie lepiej wydać rozsądne pieniądze rzędu 700-800 złotych i zainwestować w nie najnowszą już, ale (co się zaraz okaże?) bardzo solidną kartę od NVIDII – GeForce Inno3D GTX 1050Ti X2…

Zanim jednak dokładnie prześwietlimy wspomniany egzemplarz, zajrzyjmy do środka pudełka i zobaczmy, co otrzymamy w komplecie. Poza naszą kartą graficzną, w pudełku ujrzymy również dokumentację z gwarancją oraz sterowniki na nośniku.

Inno3D GTX 1050Ti X2 z zewnątrz nie będzie wizualnym, pięknym Ferrari wśród kart. Jest wykonana z czarnego tworzywa sztucznego, gdzieniegdzie mieniącego się srebrnymi, świecącymi częściami. Nie posiada ona również backplate, żadnych elementów podświetlanych, o RGB już nawet nie wspominając. Co za tym idzie, nie potrzebuje dodatkowego zasilania, co możemy zapisać na pewno na plus. Co więcej, karta jest małych rozmiarów i z powodzeniem zmieści się w większości obecnie używanych obudów. Ma niespełna 20 centymetrów długości, zajmuje dwa sloty, a za jej chłodzenie odpowiada radiator oraz dwa 80-milimetrowe wentylatory, które spokojnie radzą sobie z tym modelem. Znak zapytania można postawić przy wyjściach wideo. Z jednej strony mamy wszystko to, co możemy chcieć, czyli wejścia HDMI, DVI i DisplayPort. Z drugiej jednak strony, każdego mamy tylko po jednej sztuce, czyli co by nie mówić skromnie i bez przepychu…

Jeśli kwestie estetyczne i techniczne mamy za sobą, warto wziąć się za test. Był on przeprowadzany trzykrotnie, a wynik końcowy jest średnią arytmetyczną z poszczególnych testów. Do pracy użyliśmy z kolei następującego zestawu:

 • Monitor – Dell U2715H
 • Procesor – Intel Core i5-8600K @4.8GHz
 • Płyta główna – MSI Z370 Tomahawk
 • Chłodzenie procesora – NZXT Kraken X62
 • Dysk – SSD Corsair MP500 120GB i GoodRam Iridium Pro 240GB
 • Pamięć RAM – Corsair Vengeance 2x 8GB 3200MHz
 • Zasilacz – BeQuiet! Pure Power 9 600W
 • Obudowa –  Cooler Master MasterCase MB600L

Nasz testowany sprzęt wykorzystaliśmy z kolei podczas gry w takie tytuły jak GTA V, Battlefield 1, Metro Last Light Redux, Rise of the Tomb Raider, Wiedźmin 3 Dziki Gon oraz chyba najbardziej grywalnego multiplayer’a, czyli Counter-Strike Global Offensive. Wszystkie gry były uruchamiane na maksymalnych ustawieniach graficznych, tak by obciążenie karty i chłodzenia było jak największe. Głównym wzornikiem były oczywiście FPS-y. Najlepiej w zestawieniu „spisał” się, zapewne ku uciesze wielu graczy Counter-Strike Global Offensive, który nie miał żadnych problemów z płynnością. Średnia klatek wynosiła aż 160, co jest fantastycznym wynikiem. Nieco gorzej wypadło Metro Last Light Redux (39 w najgorszym momencie i 79 średnia FPS) oraz Rise of the Tomb Raider (44 w najtrudniejszym momencie i aż 81 średniej liczby klatek). Najgorzej z kolei karta spisała się w przypadku Wiedźmina i GTA V. Były momenty, gdzie liczba klatek wynosiła tylko 21, co niestety nie przynosi powodu do dumy. Średnia w przypadku dwóch wspomnianych tytułów to z kolei odpowiednio 49 i 61 FPS co i tak nie jest w pełni zadowalające. Co ciekawe, mimo tego że Inno3D GTX 1050Ti X2 obsługuje DirectX 12 to wydajność między wersją 11, a 12 jest bardzo niewielka, oczywiście z korzyścią dla DirectX 12.

Poza sprawdzeniem wydajności podczas gry, postanowiliśmy wykorzystać nasz sprzęt i przetestować go pod względem głośności i poboru prądu. Tu wyniki były bardzo dobre. W pierwszym przypadku karta została obciążona programem FurMark, a pomiar był wykonywamy z odległości 30 centymetrów. Przy obciążonym komputerze wskaźniki wskazywały 73 dB, ale w spoczynku wskaźnik spadał zaledwie do 27 dB, co jest świetnym wynikiem. Jeszcze większym zaskoczeniem na plus był jednak pobór mocy liczony w watach (W). Przy obciążeniu wynosił on 138, ale kiedy wyłączyliśmy wspomniany powyżej program obciążający, pobór mocy spadł do zaledwie 41 W!

Podsumowanie w przypadku GeForce Inno3D GTX 1050Ti X2 nie jest łatwe. Plusów jest bardzo dużo, ale znajdą się też minusy. Na brawa zasługuje z pewnością dobre chłodzenie, obecność wszystkich niezbędnych portów wideo, bardzo niski pobór prądu, cisza podczas pracy i bardzo kusząca cena (700-800 zł)! Niestety, żeby nie było tak pięknie, należy na minus zapisać nie najlepszą wydajność co widzieliśmy w przypadku testów na grach oraz przekornie (biorąc pod uwagę plus przy portach wideo), małą ilość wejść wideo, ponieważ każdego z trzech dostajemy tylko po jednym, co przy dzisiejszych standardach nie jest najlepszym rozwiązaniem ze strony NVIDII.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 • Układ graficzny: GP102-350
 • Taktowanie rdzenia: 1290 MHz
 • Taktowanie GPU Boost: 1392 MHz
 • Taktowanie pamięci: 1752 MHz
 • Ilość pamięć graficznej: 4096 MB
 • Szerokość szyny pamięci: 128-bit
Jakość wykonania
Wygląd zewnętrzny
Funkcjonalność
Wydajność
Cena do jakości

Podsumowanie

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close