GadżetyTesty

Hama TRAVELLER 163 BALL – Czyli jakość i bezpieczeństwo przede wszystkim

Coraz bardziej popularne nie tylko wśród posiadaczy aparatów cyfrowych, ale również telefonów czy kamerek sportowych statywy z roku na rok stają się coraz lepsze, a producenci prześcigają się w jak najlepszym ich usprawnieniu. Jeśli mówimy jednak o statywie, którego cena nie powali nas na kolana, a zachowa wszystkie najważniejsze funkcje, to na czoło wysunął się statyw niemieckiej firmy Hama – TRAVELLER 163 BALL.

Dlaczego jest tak dobry? Dlatego że łączy w sobie wszystkie najbardziej potrzebne funkcje przy robieniu zdjęć lub kręceniu wideo, wyróżnia się solidnością wykonania i ma trzy poziomy wysokości, dzięki czemu nie musimy go rozkładać do końca jeśli nie ma takiej potrzeby. Złożony statyw Hama TRAVELLER 163 BALL ma zaledwie 21 centymetrów wysokości i jest spakowany w klasyczne etui, więc podróż z takim urządzeniem nie powinna sprawiać nam żadnych problemów. Po pełnym rozłożeniu TRAVELLER 163 BALL potrafi osiągnąć aż 163 centymetry więc staje się bardzo pokaźny.

Wykonanie statywu możemy ocenić na bardzo dobry z plusem. Kontrukcja jest solidna, aluminiowa, co z kolei sprawia że jest lekka. Nóżki zakończone są gumowymi podkładkami z metalowymi kolcami co pozwala nam umiejscowić statyw na niewygodnym terenie (w górach czy na miękkim podłożu). Na nóżki nałożone są również pianki antypoślizgowe, dzięki czemu urządzenie możemy wygodnie trzymać i mamy pewność, że nie wypadnie nam np. podczas deszczu. Cała konstrukcja waży łącznie 1,35 kg co przy tak dużych gabarytach po rozłożeniu czyni ją bardzo lekką.

Po kwestiach gabarytowych i estetycznych czas przejść do praktyki, czyli dla kogo jest Hama TRAVELLER 163 BALL i jak się spisuje. Co ważne, statyw jest przeznaczony głównie dla użytkowników aparatów cyfrowych. Żeby móc używać go w przypadku telefonów komórkowych czy kamer sportowych należy dokupić specjalne uchwyty, których niestety nie dostaniemy w komplecie.

Jeśli jednak mamy aparat lub kamerę wideo to możemy ruszać do akcji, a ta będzie bardzo przyjemna, ponieważ dostajemy wiele udogodnień, takich jak poziomicę zintegrowaną już z głowicą statywu, płytkę szybkiego montażu z blokadą i z funkcją “click” do szybkiej i łatwej wymiany aparatu za pomocą jednego kliknięcia czy hamulec do blokowania kolumny centralnej. Dodatkowo dzięki specjalnemu zaczepowi, przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych możemy przypiąć obciążnik i ustabilizować dodatkowo statyw. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość odwrotnego mocowania obiektywu. Takie rozwiązanie umożliwia wykonywanie zdjęć makro z poziomu podłoża co oczywiście daje nam możliwość uzyskania bardzo ciekawych ujęć.

Podsumowując, statyw Hama TRAVELLER 163 BALL jest świetny rozwiązaniem zarówno dla początkujących, którzy robią zdjęcia podczas wyjazdu, podróży, wakacji, ale również dla doświadczonych fotografów, dla których niezbędne są wyżej podane możliwości wykorzystania urządzenia. Urządzenie posiada 24-miesięczną gwarancję producenta. Cena statywu to 399 zł. Możemy go nabyć w oryginalnym sklepie Hama TUTAJ.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Producent Hama
Gwarancja 2 lata
rodzaj tripod
maksymalna wysokość robocza 163 cm
minimalna wysokość robocza 21 cm
maksymalne obciążenie 4 kg
głowica kulkowa tak
głowica 3D tak
szybkie mocowanie tak
podnoszenie kolumny tak
liczba sekcji 4
grubość nogi 23 mm
poziomica tak
pokrowiec tak
waga 1350 g
Wygląd zewnętrzny - 8
Stabilność - 9
Jakość wykonania - 8.4
Funkcjonalność - 7.7

8.3

Podsumowanie

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close