GadżetyKomputeryTesty

Genesis Helium 200 – jak nie wydać majątku i nie zmęczyć uszu

Wiele osób zapewne ma główny związany z głośnikami…Jak nie wydać majątku i nie nabawić się bólu uszu podczas odtwarzania muzyki, oglądania filmów czy grania w gry. Wbudowane głośniki w laptopie zazwyczaj wołają o pomstę do nieba, a w przypadku komputerów stacjonarnych najczęściej ich w ogóle nie mamy. W związku z tym mamy dwie drogi – albo jesteśmy melomanami i wydajemy majątek, albo szukamy okazji, by nie zostać z pustym potrefelem, ale i nie męczyć się wydobywającym się dźwiękami. Z pomocą spróbował przybyć Genesis, który wypuścił na rynek budżetowe głośniki Helium 200…

Zanim zajmiemy się sprawami technicznymi, warto opisać pierwsze wrażenia. Te są o dziwo bardzo dobre (o dziwo, ponieważ te dwie satelity kosztują około 100 złotych!). W opakowaniu dostajemy właśnie wspomniane dwa głośniki zabezpieczone folią i po bokach styropianem, a także krótką instrukcję obsługi z dwuletnią gwarancją, która zawsze cieszy. Po wyjęciu sprzętu naszym oczom ukazują się dwa bardzo ładnie i gamingowo wyglądające prostopadłościany, które na pierwszy rzut oka wydają się być bardzo solidne i designerskie. Na każdej ze ścianek karbonową powłoką, która w rzeczywistości jest niestety gładką fakturą.

Co ważne wykorzystany materiał to nie plastik, co niestety w tym przedziale cenowym jest normą, a sklejka. Oczywiście nie da nam ona takich samych walorów jak drewno, ale za 100 złotych absolutnie nie mamy prawa go wymagać. Ich wygląd jest bardzo przyjemny. Powinien podpasować zarówno graczom, jak i osobom spokojnym, ceniącym sobie szyk i elegancję. Trochę szaleństwa otrzymamy od frontu, gdzie na samym dole znajduje się wypukłe, posrebrzane logo Genesis, 3-calowy głośnik wykończony czerwonym materiałem i czarną, metalową siatką oraz niewielki, klasyczny tweeter, który świetnie komponuje się z całością zestawu, ale także bardzo dobrze odpowiada za wysokie tony. Po lewej stronie mamy z kolei swego rodzaju centrum dowodzenia głośnikami. Znajduje się tam oczywiście pokrętło do regulacji głośności, dioda LED, mówiąca nam o tym, czy głośniki są w trybie pracy oraz dwa porty jack 3,5 mm. Pierwszy odpowiada za wejście mikrofonowe, drugi za słuchawkowe. Na spodzie znajdują się cztery podkładki, które mają chronić zarówno nasze głośniki, jak i podłoże, na którym stoją przed porysowaniem.

Podłączenie głośników z dowolnym sprzętem (komputer stacjonarny, laptop, konsola, telefon) jest banalnie proste. Do użycia mamy tylko dwa kable – pierwszy o długości 140 centymetrów podpinamy do gniazda zasilania, z kolei drugi, nieco krótszy (120 centymetrów) wpisany do portu głośnikowego, ewentualnie mikrofonowego (jack 3,5 mm). Dwa głośniki również są ze sobą bezpośrednio połączone jednym metrowym kablem.

…No i teraz najważniejsze, czyli jak brzmią Genesis Helium 200. Tu ile osób tyle opinii, ale istotne jest, by podejść do tych słuchawek w takim sam sposób, w jaki wydaliśmy stówkę na ich kupno, czyli bez rozterek i bólu serca. Oczywiście, w zestawieniu z zestawem 5.1 w cenie 2000-4000 tysięcy nawet nie ma czego porównywać i tylko osoby niemające najmniejszego pojęcia mogłyby to zrobić, ale w swojej półce cenowej Genesis dał radę. Na duży plus należy zapisać bas, którym zresztą producent się chwali, reklamując Helium 200. Nie jest on może najgłębszy, ale nie męczy ucha i dodaje swego rodzaju kolorytu do całego brzmienia. Tony wysokie i średnie są szczegółowe i przyjemne. Całość prezentuje się również przyjemnie, uszy nie puchną i nie proszą o ciszę. Brzmienia w żadnym wypadku nie są „plastikowe”, a zniekształcenia usłyszymy dopiero w momencie, gdy zwiększymy głośność ku maksimum.

Podsumowując, Genesis Helium 200 to sprzęt, który w swojej półce cenowego wyrasta na pewno na kandydata do TOP3. Przewyższa również wiele znanych modeli dwa razy droższych. Jeśli więc szukamy głośników, które nie wyczyszczą nam portfela, ale będą służyły w domu, nie jako kino domowe to z pełną odpowiedzialnością możemy je polecić. Na duży plus poza bardzo niską ceną należy zapisać design i bas. Minusów oczywiście, że kilka by się znalazło (brak wykonania z litego drewna, czy zniekształcenia przy maksymalnej głośności), ale wydając 100 złotych, nie możemy najzwyczajniej w świecie tego oczekiwać…

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

  • Ilość głośników: dwa głośniki satelitarne 10W
  • Moc głośników: 2x10W
  • Pasmo przenoszenia: 20 – 20000 Hz
  • Wejście: dwa złącza jack 3,5 mm
  • Zasilanie: 220-240V
  • Dodatkowe cechy: pokrętło głośności, dwa porty mini jack 3,5 mm dla słuchawek i mikrofonu
  • Cena: 100 zł
  • Gwarancja: 24 miesiące

 

Jakość wykonania
Wygląd zewnętrzny
Brzmienie
Cena do jakości

Podsumowanie

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
Close